Hakkımızda

Değişen hayat şartları, gelişen teknoloji ve çağımızın gerektirdiği bazı zorunluluklar var. Örneğin, her geçen gün hazır ambalajlı gıdalara olan ihtiyacımız daha da artıyor. Çünkü özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanlar birçok sebze, meyve veya temel ihtiyaçlarını marketlerden gidermek zorunda. Bunun yanında birçok insan iş koşulları gereği kendi yemeğini yapamadığını dahi iddia ediyor. Böylelikle hemen hazır gıdalara başvuruyorlar.

Gelişen Teknoloji ve Değişen Hayat Şartları

En üzücü kısmı artık köylerde bile market, bakkal veya manavdan alışveriş yapmak kaçınılmaz oluyor. Doğanın içerisindekiler bile peynir, yoğurt, yumurta gibi temel gıdaları hazır tüketiyorlar. Her geçen gün artan ambalajlı gıda tüketimi ve bununla ilgili yapılan araştırmalar da herkesi tedirgin ediyor. Daha fazla kâr elde edebilmek için kullanılmaması gereken katkı maddeleri kullanan, uygunsuz koşullarda veya menşei belli olmayan maddelerle üretim yapan birçok firma var. Her sene yüzlerce firma bu yüzden kapatılıyor. Yıllardır devam etmesine rağmen daha yeni kapatılan yüzlerce firmadan bahsediyoruz. Bu yüzden bu dönemde gıda etiketi okumayı öğrenmeliyiz. Ne ile karşı karşıya olduğumuzu anlamak için buna mecburuz.

Kendimizin ve çocuğumuzun bedenen, zihnen ve manen daha sağlıklı ve güçlü olmasını istiyorsak ne yediğimize dikkat etmeliyiz. Bu konunun bu denli önemli olduğunu düşündüğümüz için katkimaddeleri.com ekibi olarak bildiklerimizi herkesle paylaşmak adına böyle bir siteyi açmayı uygun gördük.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş

Bu sitede gıda katkı maddelerini helallik bakımından, sağlık bakımından ve ticari bakımdan inceleyeceğiz. Ayrıca ambalajlı ürünler veya fast food olarak tüketmeye alışık olduğumuz gıdaların farkında olmak amacıyla incelemelerini yapacağız. Yani besin değerlerini, içerisindeki sağlıksız veya şüpheli olan katkı maddelerini inceleyeceğiz. Ayrıca detaylı bilgi öğrenmek isteyenler için de araştırmalarımızda kullandığımız makaleleri de paylaşacağız. Ambalajlı ürünlere alternatif olarak evde yapabileceğimiz tarifler vermeyi de planlıyoruz.

Buradaki paylaşımlar bir kişiye bağlı olmadan toplumsal fayda gözetilerek, hiçbir kâr elde edilmeden yapılmaktadır. Eğer siz de araştırma yazısı, makale ve kitap önerisi, ürün inceleme yazısı, market araştırması, ev yapımı tarifler konusunda destek olabilirim diyorsanız aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Tavsiye, Görüş ve Önerileriniz bizim için çok önemli. Sizin tavsiyeleriniz ve görüşleriniz nelere ağırlık vereceğimizi gösteriyor.

Destek Formu

Destek Formu